Internet Satelitarny bez limitu danych?

Czym jest Internet Satelitarny?

Internet satelitarny to najstarszy rodzaj dostępnego internetu który  po wielu usprawnieniach może dziś konkurować z innymi rodzajami internetu (Kablowym oraz mobilnym). Połączenie internetowe istnieje dzięki połączeniu dwukierunkowemu z satelitą orbitującym w kosmosie przez co  użytkownik może zarówno odbierać jaki i wysyłać dane jednocześnie.

Na jakich satelitach Internet satelitarny jest emitowany?

Aktualnie przepustowość oraz stabilność połączenia internetowego zapewnia satelita Eutelsast KA-SAT, oferuje ona pasmo Ka zapewniające przepustowość łącza do 38 razy większą niż używany wcześniej standard czyli pasmo Ku. Użycie najnowszych technologi umożliwia uzyskiwanie połączenia doskonałej jakości które może zostać wykorzystane do zastosowań multimedialnych.

Czy Internet satelitarny funkcjonuje w mojej miejscowości?

Bezproblemowe oraz stałe połączenie z satelitą emitującą internet satelitarny jest możliwe na terenie całej Polski i Europy, warunki otoczenia również nie mają wpływu na połączenie które następuje bezproblemowo na wsiach, w górach, czy w lasach.  Dostęp do internetu jest niezależny również od operatorów sieci komórkowych, Linii telefonicznych, oraz infrastruktury komunikacyjnej, więc w przypadku awarii popularnych rodzajów internetu, satelita wciąż będzie emitować sygnał.

Sposób montażu Internetu satelitarnego

Montaż internetu satelitarnego jest prosty, a korzystanie z niego nie wymaga korzystania ze specjalnego oprogramowania. Jedynym wymaganiem jest zamontowanej odpowiedniej anteny satelitarnej na zewnątrz w celu odbierania oraz wysyłania sygnału do satelity. Co ważne satelita nie wymaga linii telefonicznej aby utrzymać stałe połączenie. Kolejnym potrzebnym urządzeniem jest połączony z anteną satelitarną, modem który przetwarza dostarczone i odebrane sygnały. Natomiast modem wystarczy podłączyć do karty sieciowej naszego komputera, dzięki czemu internet będzie widoczny dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłego kablowego połączenia.

Internet Satelitarny a opóźnienie i prędkość.

Dzięki internetowi satelitarnemu, możemy uzyskać przyzwoitą, satysfakcjonującą nas prędkość umożliwiającą szybkie pobierani danych, oglądanie filmów, jak również prędkość wysyłania stoi na wysokim poziomie. Niestety w kwestii opóźnienia, ze względu na duże odległości między anteną satelitarną a satelitą które musi pokonać sygnał, opóźnienie (ping) może osiągać nawet wartość do 600 ms, Jednakże wraz z postępem technologicznym, stopniowo zwiększana jest gęstość rozmieszczenia satelit a co za tym idzie wzrost prędkości oraz znaczy spadek opóźnienia.

Czy warto korzystać z internetu Satelitarnego?

Internet satelitarny jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi mieszkających w małych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych połączeń. Umożliwia on Komfortowe warunki korzystania z internetu w tym przeglądanie stron, oglądanie wiadomości, czy korzystanie ze e-mail. Chociaż może nie dawać sobie rady z  wszystkimi intensywnymi grami sieciowymi, to i tak jest wartą uwagi opcją połączenia z internetem.