Jak przyśpieszyć swój internet w grach online?

Każdemu z nas zależy na jak najbardziej komfortowej rozgrywce online. Nie chcemy mieć problemów z opóźnieniami oraz lagami i w tym artykule pomożemy wam zorientować się, co tak właściwie wpływa na płynność rozgrywki oraz spróbujemy zaradzić waszym dotychczasowym problemom w tej kategorii.

Czym tak właściwie jest Ping

Ping jest oprogramowaniem opracowanym po raz pierwszy przez Michaela Mussa w 1983 roku, które jest wykorzystywane do sprawdzenia, czy pakiet danych sieciowych może być rozprowadzany na adres bez błędów. Narzędzie ping jest powszechnie używane do sprawdzania, czy w sieci nie występują błędy. W grach komputerowych online, ping jest miarą opóźnienia połączenia sieciowego gry z serwerem, mierzonego w ms (milisekundach). Niski ping, wskazujący na małe opóźnienie, wskazuje na dobre połączenie, co skutkuje bardziej elastyczną rozgrywką. Wysoki ping wskazuje na przeciążenie sieci lub problemy z serwerem i może skutkować słabą responsywnością lub “lagiem”. Na przykład, gracz z niskim pingiem np. 50 ms będzie miał lepsze wrażenia z gry niż gracz z 250 ms opóźnienia.

Jak zadbać o niską wartość Pingu

  1. Wiele razy, problemy z połączeniem mogą być spowodowane bezprzewodowym Internetem. Routery czasami mają tendencję do zakłóceń jeśli nie jesteś jedynym użytkownikiem urządzenia. Z tego powodu, pakiety sieciowe są spowolnione i w rezultacie mogą wpływać na wysokość pingu. Najlepszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest uzyskanie połączenia przewodowego. W ten sposób można uzyskać stabilne połączenie z Internetem i niweluje utraty prędkości, które mogą występować w połączeniu bezprzewodowym, jeśli router jest umieszczony daleko od komputera. Przejdź do połączenia przewodowego i na pewno zobaczysz poprawę w działaniu internetu.
  2. Podczas grania w gry online, dobrą praktyką jest zamykanie aplikacji i programów działających w tle. Pomaga to również zmniejszyć obciążenie komputera. Istnieje wiele razy, gdy połączenie z serwerem gry jest w porządku, jednak obciążenie komputera sprawia, że gra online staje się niegrywalna. Upewnij się, że programy w tle są wyłączone, zanim połączysz się z jakąkolwiek grą online. Pomaga to również w minimalizowaniu ogólnego zużycia internetu, ponieważ wiele programów i aplikacji korzysta z połączenia internetowego, a co za tym idzie obciąża twoje połączenie.
  3. Nawet jeśli te aktualizacje są ważne dla Twojego komputera, to mogą poczekać. Twoja gra nie może. Pamiętaj, aby wyłączyć wszystkie automatyczne aktualizacje, gdy zaczynasz grać w grę online. Pomaga to w grze, ponieważ aktualizacje bardzo mocno obciążają łącze. Co najważniejsze, miej oko na swój program antywirusowy, ponieważ programy te są codziennie aktualizowane, a przepustowość łącza jest ograniczona. Wyłączenie aktualizacji może być jednym z ważniejszych kroków, jakie musisz podjąć, aby zmniejszyć wartość pingu.
  4. Ilekroć grasz w grę online i chcesz zredukować ping podczas łączenia się z grą, najprostszym sposobem na obniżenie pingu jest wybranie serwerów, które są najbliżej Twojej lokalizacji, więc jeżeli gra daje Ci możliwość wyboru serwera, to bez zastanowienia wybieraj ten najbliższy.