Na czym polega “opieka informatyczna z dojazdem”?

Niejednokrotnie wielu osobom zdarzyło się, że ich sprzęt komputerowy bądź telefon zepsuł się w najmniej oczekiwanym momencie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z całodobowej opieki informatycznej. Jest ona przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych takich jak firmy czy różnego rodzaju instytucje. W nagłych sytuacjach może okazać się najlepszym – jeśli nie jedynym – rozwiązaniem problemu popsutego sprzętu elektronicznego.

Czym są “usługi informatyczne 24/7”?

Całodobowe usługi informatyczna stanowią rodzaj usług napraw, wymian czy też zastępowania zepsutych części sprzętu elektronicznego lepszymi i bardziej trwałymi zamiennikami prowadzony 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Zarówno wiele firm jak i osób prywatnych oferuje tego rodzaju usługi z dojazdem do klienta oraz zbadaniem sytuacji na miejscu w celu stwierdzenia czy sprzęt uległ uszkodzeniu oraz ile zajmie jego ewentualny czas naprawy.

Do usług informatycznych oferowanych przez różne firmy można zaliczyć:

  • naprawa zepsutego sprzętu – oferowana dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych przeważnie z możliwością dojazdu do domu;
  • wymiana uszkodzonych części – dotyczy na przykłąd wymiany baterii w komputerze, naprawy pękniętego ekrany telefonu czy też wymiany karty pamięci;
  • archiwizacja danych – odpłatna usługa, polegająca na ochronie poufnych danych przez określony czas;
  • odzyskiwanie danych – umożliwienie odzyskania danych zapisanych wyłącznie na dysku twardym takich jak pliki, dokumenty czy też przypadkowo usunięte maile;
  • zdalna pomoc – usługa polegająca na udzielaniu rad oraz wskazówek poprzez telefon, maila lub inną elektroniczną formę kontaktu.

Czy korzystanie z tego rodzaju usług jest opłacalne?

 Pomimo różnego rodzaju opinii całodobowe usługi informatyczne z dojazdem są bardzo opłacalne pod różnymi względami. Po pierwsze jak sama nazwa wskazuje są one realizowane całodobowo. Wobec tego nie ma znaczenia czy sprzęt został uszkodzony lub zwyczajnie przestał działać po południu czy w środku nocy – zawsze ktoś będzie w stanie udzielić fachowej rady aby zapobiec dalszym problemom. Po drugie tego rodzaju usługi oferowane są dla każdego – serwisant jest w stanie dojechać i sprawdzić stan techniczny sprzętu zarówno do mieszkania prywatnego jak i do siedziby firmy, w której powstał problem.

Co więcej cena takich usług w porównaniu z jakością wykonania jest bardzo atrakcyjna – jeśli serwisant stwierdzi, iż problem nie jest na tyle poważny aby zabierać go na kilka dni usługa jest bezpłatna. Natomiast jeśli sprzęt wymaga naprawy, w zależności od złożoności problemu cena takiej usługi może wahać się między 100 a 500 PLN. Jednak w porównaniu do jakości wykonanie naprawy oraz okresu czasu, przez jaki sprzęt będzie pracował z równą wydajnością jest bardzo atrakcyjna.

Czy warto prowadzić taki rodzaj usług?

Oferowanie całodobowych usług informatycznych jest jak najbardziej opłacalną możliwością pracy praktycznie dla każdego. Obecnie poszukuje się fachowców znających się na swojej pracy, którzy szybko i możliwie jak najniższej cenie wykonają swoje zadanie w pełni profesjonalnie. Nie ma konieczności również zatrudniania się lub zakładania firmy – wystarczy zarejestrowana działalność gospodarcza i każdy może oferować 24-godzinne usługi informatyczne.